دانشکده فنی و مهندسی

۲۱ تیر ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۱ کد خبر : ۳۶۲۸ معرفی دانشکده
تعداد بازدید:۶۳۹
دانشکده فنی و مهندسی

معرفی دانشکده فنی و مهندسی
این دانشکده در حال حاضر با ۴۵۰۰ دانشجوی فعال در ساختمان اصلی (مجتمع یادگار امام (ره)) و ۲۹۰۰ دانشجو در ساختمان شیخ صدوق (ساختمان شماره ۲ دانشکده فنی مهندسی) و مجموعاً با ۷۴۰۰ دانشجو یک سوم از دانشجویان واحد را تشکیل می دهد. ساختمان دانشکده فنی و مهندسی در سال ۱۳۷۸ در مجتمع یادگار امام (ره) تأسیس و آغاز به کار نمود. این دانشکده هم اکنون دارای ۳۲ رشته گرایش در ۸ رشته کلی و در ۵  مقطع تحصیلی می باشد. این رشته ها عبارتند از :
 

مقطع

کارشناسی ارشد ناپیوسته

 مهندسی کشاورزی گرایش زراعت، مهندسی کشاورزی گرایش بیوتکنولوژی، مهندسی نساجی گرایش تکنولوژی نساجی، مهندسی نساجی گرایش شیمی نساجی و علوم الیاف، مهندسی نساجی گرایش ساختارهای نانو لیفی، مهندسی نساجی گرایش شیمی نساجی و رنگ، مهندسی مکانیک گرایش طراحی کاربردی، مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی، مهندسی کامپیوتر گرایش معماری سیستم های کامپیوتری

کارشناسی پیوسته

مهندسی مکانیک گرایش حرارت و سیالات، مهندسی نساجی گرایش شیمی نساجی وعلوم الیاف، مهندسی نساجی گرایش  مهندسی پوشاک، مهندسی نساجی گرایش تکنولوژی نساجی، مهندسی کشاورزی گرایش زراعت و اصلاح نباتات، گرایش خاکشناسی و گرایش گیاه پزشکی، مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار

کارشناسی ناپیوسته

مهندسی مکانیک تکنولوژی خودرو، مهندسی کامپیوتر تکنولوژی نرم افزار

کاردانی ناپیوسته

 کاردان فنی مکانیک گرایش صنایع اتومبیل، کاردان فنی نساجی

کاردانی پیوسته

کامپیوتر، مکانیک خودرو، نقشه برداری

 
خلاصه ای از وضعیت فیزیکی دانشکده فنی ومهندسی واقع در مجتمع یادگار امام (ره):  
این ساختمان به عنوان بخش اصلی دانشکده در سه طبقه و با فضای ۱۰۸۵۰ مترمربع بنا گردیده است. این ساختمان دارای ۶۰ کلاس درس و ۲ کلاس نقشه کشی است که تعداد ۱۶ باب آن مجهز به وسایل سمعی و بصری می باشد. در ضمن تعداد آزمایشگاههای مرتبط با رشته های فنی و مهندسی که در بخش های مختلف واحد اعم از ساختمان آزمایشگاه ها،سوله و ... مستقر هستند  بیش از۵۰ فضای آزمایشگاهی و کارگاهی می باشد. همچنین واحد دارای مزرعه آموزشی تحقیقاتی کشاورزی هفت هکتاری در نزدیکی مجتمع دانشگاهی است. 
 
خلاصه ای از وضعیت فیزیکی ساختمان شماره۲ دانشکده فنی مهندسی (ساختمان شیخ صدوق):

بر اساس آمارهای موجود در بهمن سال ۱۳۶۸ کل متراژ زمین ساختمان شماره دو حدود ۱۰ هزار متر مربع بوده است. که از این میزان حدود ۶۵ درصد معادل ۶۵۰۰ متر مربع زیر بنای ساختمان شماره دو بوده است. همچنین ساختمان شماره دو حدود ۲۰ درصد رشد یافته است و از ۶۵۰۰ متر مربع به حدود ۸۰۴۶ متر مربع افزایش پیدا کرد. این ساختمان به عنوان بخش فرعی دانشکده فنی و مهندسی شامل ۲۴ کلاس، ۸ سایت کامپیوتر و ۱۱ آتلیه می باشد.

                                                  آمار اعضای هیأت علمی:  

گروه

 

تعداد کل اعضای هیأت علمی

 فوق لیسانس

 دانشجوی دکترا

دکترا

مهندسی مکانیک

۲۱

۲

۵

۱۴

مهندسی نساجی

‍۱۵

۲

۰

۱۳

مهندسی کشاورزی

۲۰

۲

۱

۱۷

مهندسی کامپیوتر

۸

۲

۴

۲

نقشه برداری

۳

۲

۱

۰

جمع کل

۶۷

۱۰

۱۱

۴۶

 
 
 

۱۰ رای

نظر شما :