English            
 انتخاب وب سایت


معرفی دانشکده فنی و مهندسی


این دانشکده در حال حاضر با 4500 دانشجوی فعال در ساختمان اصلی (مجتمع یادگار امام (ره)) و 2900 دانشجو در ساختمان شیخ صدوق (ساختمان شماره 2 دانشکده فنی مهندسی) و مجموعاً با 7400 دانشجو یک سوم از دانشجویان واحد را تشکیل می دهد. ساختمان دانشکده فنی و مهندسی در سال 1378 در مجتمع یادگار امام (ره) تأسیس و آغاز به کار نمود. این دانشکده هم اکنون دارای 32 رشته گرایش در 8 رشته کلی و در 5 مقطع تحصیلی می باشد. این رشته ها عبارتند از :

 
 

 مقطع تحصیلی

رشته ها

کارشناسی ارشد ناپیوسته

 مهندسی کشاورزی گرایش زراعت، مهندسی کشاورزی گرایش بیوتکنولوژی، مهندسی نساجی گرایش تکنولوژی نساجی، مهندسی نساجی گرایش شیمی نساجی و علوم الیاف، مهندسی نساجی گرایش ساختارهای نانو لیفی، مهندسی نساجی گرایش شیمی نساجی و رنگ، مهندسی مکانیک گرایش طراحی کاربردی، مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی، مهندسی کامپیوتر گرایش معماری سیستم های کامپیوتری

کارشناسی پیوسته

مهندسی مکانیک گرایش حرارت و سیالات، مهندسی نساجی گرایش شیمی نساجی وعلوم الیاف، مهندسی نساجی گرایش  مهندسی پوشاک، مهندسی نساجی گرایش تکنولوژی نساجی، مهندسی کشاورزی گرایش زراعت و اصلاح نباتات، گرایش خاکشناسی و گرایش گیاه پزشکی، مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار

کارشناسی ناپیوسته

مهندسی مکانیک تکنولوژی خودرو، مهندسی کامپیوتر تکنولوژی نرم افزار

کاردانی ناپیوسته

 کاردان فنی مکانیک گرایش صنایع اتومبیل، کاردان فنی نساجی

کاردانی پیوسته

کامپیوتر، مکانیک خودرو، نقشه برداریخلاصه ای از وضعیت فیزیکی دانشکده فنی ومهندسی واقع در مجتمع یادگار امام (ره):  

این ساختمان به عنوان بخش اصلی دانشکده در سه طبقه و با فضای 10850 مترمربع بنا گردیده است. این ساختمان دارای 60 کلاس درس و 2 کلاس نقشه کشی است که تعداد 16 باب آن مجهز به وسایل سمعی و بصری می باشد. در ضمن تعداد آزمایشگاههای مرتبط با رشته های فنی و مهندسی که در بخش های مختلف واحد اعم از ساختمان آزمایشگاه ها،سوله و ... مستقر هستند  بیش از 50 فضای آزمایشگاهی و کارگاهی می باشد. همچنین واحد دارای مزرعه آموزشی تحقیقاتی کشاورزی هفت هکتاری در نزدیکی مجتمع دانشگاهی است.


خلاصه ای از وضعیت فیزیکی ساختمان شماره2 دانشکده فنی مهندسی (ساختمان شیخ صدوق):

بر اساس آمارهای موجود در بهمن سال 1368 کل متراژ زمین ساختمان شماره دو حدود 10 هزار متر مربع بوده است. که از این میزان حدود 65 درصد معادل 6500 متر مربع زیر بنای ساختمان شماره دو بوده است. همچنین ساختمان شماره دو حدود 20 درصد رشد یافته است و از 6500 متر مربع به حدود 8046 متر مربع افزایش پیدا کرد. این ساختمان به عنوان بخش فرعی دانشکده فنی و مهندسی شامل24 کلاس، 8 سایت کامپیوتر و 11 آتلیه می باشد.                                                  آمار اعضای هیأت علمی:  

گروه

 

تعداد کل اعضای هیأت علمی

 فوق لیسانس

 دانشجوی دکترا

دکترا

مهندسی مکانیک

21

2

5

14

مهندسی نساجی

15

2

0

13

مهندسی کشاورزی

20

2

1

17

مهندسی کامپیوتر

8

2

4

2

نقشه برداری

3

2

1

0

جمع کل

67

10

11

46